Aloe Vera Bitkisi Kaktüs Çeşidi midir?

Sağlık ve kozmetik alanında dikkat çeken ve hemen herkesin kulağına aşina olan aloe vera bitkisi aslında özel olan jeli ile bu unvana sahip oldu. Etli yaprağının içinde bulunan aloe vera jeli özellikle yanık tedavisinde etkin olması ile biliniyor. Bunun yanı sıra cilt yenileme, gençleştirme, sıkılaştırma, nemlendirme özelliğine de sahiptir. Aloe vera bitkisi Sukulent adı verilen tür olup kaktüsgillerin ailesinin de bir üyesidir. Dikensiz olan etli yaprakları sebebi ile Sukulent kolunda bulunan bu bitki bakımı kolay ve hemen hemen her evde olması gereken bir sağlık deposudur.

kaktus2

Aloe Vera Basıl Bakılır?

Aloe vera bitkisinin kozmetik sektörü içinde yer alması onun içeriğinde bulunan zenginlik ile ifade edilebilir. Nemlendirmeden sıkılaştırmaya kadar birçok içeriği sunan bu jelin piyasadaki fiyatları da oldukça yüksektir. Bunun temelinde ise jelin elde edilmesi için gerekli olan aloe vera bitki içeriği ve bu bitkinin bunca değerli olması geliyor. Fakat sizde çok para harcamayarak evinizde aloe vera bitkisine yer açarak cilt bakımınıza yer açabilir veya yanık ve benzeri durumlar için acil ecza dolabı olarak bu bitkiye yer verebilirsiniz.

Aloe vera bitkisi Sukulent familyasında olduğu için aynı bakım özelliğine de sahiptir. Çok sulanmaktan hoşlanmamakta olan bitki ayrıca direk öğlen güneşine maruz kalmaktan da çok mutlu olmaz. Bu detaylara dikkat ederek sizde bu bitkiye evinizde yer açabilirsiniz.

Leave a Reply