Balkonda Kaktüs Bakılır mı?

Kaktüsler yüzlerce farklı cinse sahiptir. Dikenli yapıya sahip olan kaktüsler etki yaprak formları ile dikkat çeker. Bu özellikleri ile hem sıcağa hem de soğuk havalara karşı dayanıklıdır. Dünyanın her bir yanında farklı formlara sahip olan kaktüs çeşitleri ile karşılaşmanız mümkün. Evimizde bakıma uygun olan kaktüs cinslerinin yanı sıra bahçe ya da balkonda bakıma uygun olan kaktüs cinsleri de yer alıyor.

Kaktüs seçiminizde bulunduğunuz bölgenin doğal yaşam döngüsü ve havasının genel koşullarına uygun olan kaktüs seçimine yer verebilirsiniz. Aynı zamanda bu kaktüs seçiminizi balkonda da yetiştirebilirsiniz. Sadece bulunduğunuz ortamın havasının genel koşulları değil aynı zamanda evinizin konumunun da önemli olduğunu unutmamanız önerilir. Bu detaylara önem verdikten sonra balkonunuzda ya da bahçenizde rahatlıkla kaktüsünüze bakabilirsiniz.

En Kolay Kaktüs Çoğalma Nasıl Yapılır?

Kaktüsler özel bitkilerdir. Bu özel bitkilerin bakımı ise son derece kolaydır. Aynı zamanda kaktüslerin çoğalma işleminde ise son derece kolay bir uygulama bulunuyor. Kaktüsün dalını kırarak toprağa ekmeniz kaktüsünüzü çoğalmak için yeterlidir. Kaktüsünüz kısa süre içinde köklenerek yeni bir kaktüse sahip olmanızı sağlayacaktır. En kolay çoğalma yöntemi sayesinde bir değil birçok kaktüse sahip olabilirsiniz. Sahip olduğunuz kaktüsü kendiniz içinde çoğaltabileceğiniz gibi yeni ve kolay kaktüs çoğalma işlemi ile sevdiklerinize de hediye olarak sunabileceğiniz bir tercihe imza atabilirsiniz.

Leave a Reply