Evde Aloe Vera Bitkisi Bakılır mı?

Aloe vera bitkisi görüntüsü ile olmasa da içeriği ile dikkat çeken bir bitkidir. Etli olan yapraklarının içinde yer alan jeli sayesinde birçok kişi tarafından yetiştirilen bu bitki özellikle kozmetik sanayisinin gözbebeğidir. Kozmetik sanayi içinde bulunan birçok marka ürün içeriğinde aloe vera bitkisinin jeline yer açıyor. Bunun temel sebebi ise bitkinin nemlendirme ve cilt yenileme özelliğine sahip olan jelidir.

kütükse sukulent

Aloe vera jelini kozmetik ürünler arasından seçerek satın almanın yanı sıra bu büyük meblağları ödemeden de bu jele sahip olabilirsiniz. Evinizde ya da iş yerinizde aloe vera bitkisine yer açarak günlük cilt bakımınızda bu jele yer açma şansınız bulunuyor. Sadece günlük cilt bakım uygulamasında değil yara ve çeşitli yaralanmalarda da jeli kullanabilirsiniz.

Evde Aloe Vera Nasıl Bakılır?

Sukulent familyasına ait olan aloe vera bitkisi bu familya içinde olan tüm bitkiler gibi aşırı nemli topraktan hoşlanmaz. Daha genişçe ve yayvan yapraklara sahip olan aloe vera bitkisi gelişimini sevdiği ortamda sürdürerek size yeni dallarını da sunar. Bu dallar ise jel içeriği ile size hizmet edebilir.

Evde aloe vera bitkisinin bakımında sulamasında ve arzu ettiği ideal konumda bulundurulmasına dikkat etmek yeterlidir. Aşırı sulamadan kaçınmanız ve sulamayı akşam saatinde yapmanız bitkiyi memnun edecektir. Her Sukulent gibi bu bitkide direk öğlen güneşine maruz kalmak istemez.

Leave a Reply