Kaktüslerde Sulama Hatası

Kaktüsler etli yaprak yapıları ve muhteşem doğal görüntüleri ile ev ve iş yerlerinde dekorasyona katkı sunan özel bitkilerdir. Kaktüsler sadece hoş ve doğal görüntüleri ile değil aynı zamanda havayı temizlemesi ile de biliniyor. Henüz kanıtlanmamış olmak ile beraber özellikle bilgisayar ve telefonlar gibi cihazlardan yayılan radyasyonun emilimine destek olduğu düşünülüyor.

Kaktüs bitkisini kendiniz için ya da sevdikleriniz için satın alarak avantajlarını elde etmek mümkün. Kaktüs bitkisine sahip olmak elbette yeterli değil. Onun bakım detaylarına yer açmak onun uzun süre evinizde yer elde etmesine destek olur. Bu neden ile kaktüs ile ilgili bakım detaylarını öğrenmeniz önemlidir.

Kaktüs bakımında en sık yapılan hata ise sulamadır. Etli yaprak yapısına sahip olması sebebi ile kaktüsün susuzluğa çok dayanıklı olduğu düşünülse de bu yanlıştır. Her saksı bitkisi gibi kaktüslerde sulanmayı ister. Sulama da aşırıya kaçmak da önemlidir. Toprak nem dengesini parmağınız ile kontrol ederek sulama işlemi seçimine yer verebilirsiniz.

Kaktüs Çoğaltmak Zor mu?

Kaktüsler ile ilgili bilinen bir diğer yanlış ise çoğalmasının zor olduğuna dairdir. Dikenli yapıya sahip olması sebebi ile söylenen bu söylem aslında tamamen yanlıştır. Kaktüs çoğaltma işleminde sadece bir dalının toprağa ekilmesi yeterlidir. Kısa sürede kök salacak olan kaktüsünüz sayesinde yeni birçok kaktüs bitkisine sahip olmanın da avantajı elde edebilirsiniz.

Leave a Reply