Kaktüslerin İlginç Özellikleri

Binlerce farklı ürü olan familyaya sahip olan kaktüsler bilinen ve bilinmeyen birçok çeşide daha sahiptir. Oldukça kolay bir bakıma sahip olmalarının yanı sıra oldukça kolay çoğaltılabilmeleri ile bilinen kaktüs çeşitleri ev ortamlarında ve bahçe ortamında yetişebilen çeşitlere de sahiptir. Birçok türünde çiçek açma özelliği bulunan kaktüsler istedikleri su ve güneşi bulmaları ile beraber çiçeklerini sunmaya başlayacaktır.

Kaktüslerin özellikleri arasında çeşitlerine göre değişen özelliklere sahip olmak ile beraber farklı çeşit türlerine de sahiptir.

En Bilinen Kaktüs Çeşitleri

En bilinen kaktüs çeşitleri ekinoks ve eforbia varyeteleridir. Birçok çiçekçide görmeniz mümkün olan yuvarlak kaktüs çeşidine sahip olan ekinoks varyeteleri doğal çiçek açan türlerdir.

Yavaş büyüyen kaktüs türlerinin yanı sıra yıllarca yaşamını sürdürme özelliğine sahip olan türler de yer alıyor. 100 yıl kadar yaşam sürdürebilen çeşitlere sahip olan kaktüs çeşitleri de vardır.

Kaktüs çeşitleri içinde yer alan yayılma özelliğine sahip olan türler bahçelerde yetişmeye uygun olup özellikle ölü alan olarak yer alan kısımlar ya da sarkıtların oluşumuna imkân veren avlulardan kullanılabilir. Bunun yanı sıra ev içinde bakıma uygun olan oldukça küçük kaktüs çeşitleri de bulunuyor. Bu kaktüs çeşitleri ile ev dekorasyonunuzda ya da ofis dekorasyonunuz içinde şık bir detaya yer açarken bakımı kolay olan bu bitki ile muhteşem çiçek görsellerine de sahip olabilirsiniz.

Leave a Reply