Kaktüslerin Özellikleri Nelerdir?

Geçmişte her ne kadar evlerde ya da hediye seçimlerinde kaktüsler yer almasa da günümüzde özellikle sağlığa olan yararı sebebi ile tercih ediliyor. Havanın filtrelenmesine destek olan kaktüs bilgisayar, cep telefonu gibi teknolojik cihazların yaydığı olduğu zararlı etkileri temizlemesi ile biliniyor. Bunun yanı sıra kaktüsler dekorasyon içinde de son derece hoş bir etki alanını yaratıyor. Kaktüslerin hediye seçiminde tercih edilmesi ise zorluklara karşı yenilecek olan başarı ve güzellikleri anlatan içeriği sebebi ile yer almaya başladı. Birbirine kavuşamayan aşıkların, hasret çeken sevenlerin ya da hasta olan sevdiklerinizi kaktüs hediye ederek dikenlerin arasından çıkan güzel çiçekleri sunan kaktüsün tüm zorluklara rağmen güzelliğini aktarabilirsiniz.

Kaktüs Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaktüs bakımı son derece kolay olmak ile beraber aşırı sulanması ya da hiç sulanmaması sıkıntı yaratabilir. Çok sulanma kökün çürümesine neden olurken susuz kalması ise kökün kurumasına sebep olabilir. Bunun yanı sıra kaktüsler güneşten hoşlanır. Fakat aşırı güneş ışınları onları rahatsız edebiliyor Bu neden ile kaktüsünüzü yerleştireceğiniz yerin de seçilmesine dikkat etmeniz önerilir.

Kaktüs çoğalma işlemi için dalından çoğaltmaya yer verebilirsiniz. Çoğaltma işleminde yeni toprak tercih edilerek zengin bir içerik oluşturulabilir. Kaktüsler için özel olarak satılan saksılara yer açmanız önerilirken ilk çoğalmada en küçük saksı tercih edilebilir. Saksı değişiminde ise sadece bir numara büyük seçime yer açmanız önerilir.

Leave a Reply