Ofiste Kaktüs Bakmak Zor mu?

Kaktüsler son derece güzel olan görüntülerinin yanı sıra son yıllarda da en çok bakımı tercih edilen bitkiler içinde yer alıyor. Canlı renklere sahip olan çiçeklerini konduran kaktüsler bakımının kolay olmasının yanı sıra havanın temizlenmesine de katkı sunması nedeni ile de tercih ediliyor. Henüz bilimsel olarak havanın radyasyondan arınmasına destek olduğu kanıtlanmamış olsa da birçok kişi ev ve iş yerlerinde bu faydasından yararlanmak için kaktüslere yer açıyor. Bunun ile birlikte bu nedene bağlı olarak da kaktüsler hediye seçimlerinde de ilk sıralarda yer almaya başladı.

EV ve iş yerlerinde sıklıkla yer açılmakta olan kaktüsler son derece kolay bir bakım özelliğine de sahiptir. Ofis ortamında kaktüslere bakmak ise son derece kolaydır. Çok fazla bakıma sahip olması bile elbette tüm diğer bitkiler gibi belli ihtiyaçları vardır. Güneşten istediği enerjiyi elde etmenin yanı sıra sulanmasında da dikkatli tercihe yer vermeniz bitkinin uzun süre sizin ile kalmasını da sağlayacaktır.

Kaktüs Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Kaktüs bitkisinin alımında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bunun başında özellikle iç mekânda bakıma uygun olan tercihe yer açılması önerilir. Bazı kaktüsler bahçede bakıma uygun iken bazıları ise balkonda saksı içinde bakıma uygundur. Bu kaktüs çeşitleri daha hızlı büyüme özelliğine sahip olup kısa sürede yayılan seçimlerdir.

Leave a Reply