Şık Kaktüs Tasarımları ile İş Yerinize Doğanın Etkisini Taşıyın

Kaktüs bitkisi denildiğinde ilk olarak çöl iklimi gelmiş olsa da kaktüsler birçok farklı iklimlerde o iklimin özelliği ile yetişmeye devam ederler. Ülkemizde bahçe ve balkonlarımızda rahatlıkla bakabileceğiniz oldukça fazla çeşide sahip olan kaktüsler yer alıyor. Bu kaktüslerin yanı sıra iç ortamlarda yaşamına idame ettirebilen kaktüs modelleri de bulunuyor. İş yerleri ve evlerde bakımının oldukça kolay olduğu bu kaktüs seçimleri ayrıca hoş aranjman uygulamaları ile de beğeneceğiniz seçimlere sahiptir.

Şık kaktüs tasarımları içinden seçimlerinizi yaparak iş yerinize doğanın etkisini taşıyabilir ve hoş bir ambiyansı yansıtabilirsiniz. İster ofis içinde ister ise masanızda yer açabilirsiniz. Son derece hoş olan görselliğinin yanı sıra kaktüslerin havada bulunan radyasyonu emerek havanın temizlenmesine de katkı sağladığı düşünülüyor.

Bu henüz bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da birçok kişi iş yerinde ya da evinde kaktüs kullanıma bu nedene bağlı olarak yer açmaya başladı. Bunun ile beraber kaktüslerin hediye olarak daha fazla tercih edilmesi de havayı temizleme özelliğinin yayılması ile oldukça arttı. Sevdikleriniz bu zararlı ışından korunmasını sağlamak isteyenler kaktüs alımına ya da kaktüs hediyelerine yer vermeye başladı.

Kaktüs Aranjmanı Evde Yapılabilir mi?

Sevdikleriniz için ya da kendiniz için satın aldığınız kaktüslerin aranjmanını kendinizde tasarlayabilirsiniz. Şık bir saksı ve bazı aksesuarlar ile bu tasarımı gerçekleştirerek evinize ya da iş yerinize bu güzelliği kazandırabilirsiniz.

Leave a Reply